ПЕРЕБОРКА АМОРТИЗАТОРА DT-SWISS EQUALIZER 2 (2009 р)
ПЕРЕБОРКА АМОРТИЗАТОРА DT-SWISS EQUALIZER 2 (2009р)
Хочу поділитися досвідом по переборці амортизатора DT-swiss Equalizer 2 (2009р.) Досвід в роботі з такими амортизаторами вже є, але саме цього разу вирішив зробити фото-презентацію цього дійства. Цей амортизатор працює на розжим, тобто в зворотньому від звичного напрямку. Принцип роботи компресії і відскоку – схожі до принципу роботи Cane Creek Double Barrel, оскільки немає ні голки відскоку, ні звичного демпфера з десятком кілечок. Також це один із небагатьох амортизаторів, які мають підкачку позитивної і негативної камер. Однак від цього він складнішим не став. В крайньому разі для мене
Отже до справи – берем амортизатор…
Знімаємо пластиковий вимірювач сега, відкрутивши маленький прихований шестигранник в торці.
Фіксуємо амортизатор в тисках вертикально, штоком в верх, і випускаємо повітря з обох камер через ніпеля в нижній частині амортизатора.
Зірочкою відкручуємо гвинтики, які тримають регулятори відскоку і компресії.
Під регуляторами ми бачимо топкепи з трьома отворами під спецключ.
Самі топкепи фактично є корпусами з клапанами компресії і відскоку.
Щоб їх відкрутити непотрібно видумувати якісь ключі – згодиться штифтовый гайковий ключ для чашки каретки Park Tool SPA2 або звичайні круглогубці для зняття штопорних кілець.
Відкручуємо топкепи
Під ними ми бачимо поршні
Далі викручуємо кришку штоку основної камери, використовуючи ті ж ключі.
Трохи підтягуємо її в верх і зливаємо масло, яке знаходиться між кришкою і поршнем.
Після цього можем витягнути шток з поршнем.
Поршні легко виймаються розжимними круглогубцями. При цьому потрібно постійно давити на накачувальний ніпель, щоб врівноважувати тиск повітря в камері з атмосферним. В інакшому випадку вакуум не дозволить Вам витягнути поршні без пошкодження внутрішньої поверхні бачка.
Однак цей спосіб все ж вимагає значного досвіду і навиків. Я б радив скористатися іншим, наступним методом – просто накачати повітря в камеру через накачувальний ніпель, і поршень сам підніметься під тиском газів у камері. Однак не забудьте накрити поршні зверху якоюсь тканиною – інакше вилетять і може пошкодитись їх поверхня. Далі закручуєм топкеп і проводим аналогічну процедуру з іншим поршнем.
далі викручуєм кришку локаута. Під нею бачимо пружинку яка притискає сам валик локаута.
Сам локаут – це трубка з системою отворів і сальників, яка рухається в верх і в низ під дією троса і пружини. Під час свого руху локаут перекриває прохід масла в розширювальний бачок.
На цьому етапі амортизатор можна вважати розібраним.
Клапани компресії і відскоку дуже прості по будові і принципу роботи. Вони являють собою корпус з конусним отвором по середині, в який вкручується болт з конусною шапочкою. Одною стороною він сідає шапочкою в посадкове гніздо (закриває отвір). А з іншої сторони кріпиться регулятор посадки клапану в це конусне гніздо. Власне цим і регулюється пропускна здатність цих клапанів.
Проводимо всі необхідні процедури – огляд, чистку, заміну пошкоджених деталей. А далі починаємо збирати амортизатор. Змазуємо сальники поршнів, і встановлюємо їх на глибину 25мм від верхнього краю.
Вставляємо вал локаута та основний поршень зі штоком. І один і другий запихаємо не до кінця.
Заливаємо масло поверх поршня в основну камеру. В даному прикладі використано масло Stendec Crystal Rear Shock Fluid. Раджу не використовувати дешеві масла, особливо коли амортизатор якісний і дорогий.
закручуємо кришку і потроху починаємо витягувати шток. Масло буде перетікати в розширювальні бачки, витікати з локаута, витісняючи залишки повітря. Потім вставляємо локаут на місце і закручуємо його кришкою.
Далі будуть фото без спалаху… я так захопився фотофіксацією переборки, що не проконтролював заряд батареї
Наступний крок: доливаємо в правий бачок масла до верху і закручуємо правий топкеп. Потім помалу опускаємо шток і при цьому доливаємо масла в лівий бачок. Доливайте уважно, щоб не засмоктало повітря.
Долили масло і можем закручувати топкеп.
Все! Амортизатор прокачаний. Прикручуєм регулятори, миємо все від масла, накачуєм по таблиці і монтуємо амортизатор на велосипед
Дякую за увагу.
Щиро Ваш – Саша з Реско