ПЕРЕБОРКА АМОРТИЗАТОРА CANE CREEK DOUBLE BARREL AIR
ПЕРЕБОРКА АМОРТИЗАТОРА CANE CREEK DOUBLE BARREL AIR
Доброго дня всім.
Сьогодні мав нагоду перебирати амортизатор “Cane Creek Double Barrel Air”.
Хоча вже маю деякий досвід в перебиранні різних амортів і вилок, але вперше мав справу саме з таким – хотів би поділитись деякими особливостями. Я би не сказав що він чимось складніший за будь який інший аморт такого ж плану, однак принцип роботи трохи відрізняється, оскільки немає голки відскоку. Найбільша складність в переборці – це наявність необхідного інструменту.
Отже, починаєм з того що зафіксовуємо аморт в вертикальному положенні для того щоб зняти резинове кільце, яке служить штопорним кільцем верхньої кришки повітряної пружини
потім знімаємо кришку повітряної пружини
тепер перевертаємо аморт і фіксуємо його.
Далі відкручуємо гайку повітряної пружини (для цього підійде ключ для кареток Shimano hollowtech)
Бачимо поршень повітряної камери (жовтого кольору):
Щоб добратись до поршня повітряної камери в звичайних повітряних амортах – достатньо потягнути за корпус і він зніметься. Однак тут все трохи складніше. Для того щоб зняти корпус повітряної камери треба відкрутити вухо (з башингом) зі штока. Вухо (з башингом) і корпус повітряної камери скручені між собою, тому фіксуємо вухо в тисках і руками викручуємо корпус з вуха (звичайна права різьба).
Тепер ми можемо відкрутити саме вухо. Для цього необхідно зафіксувати шток в оправці і викруткою відкрутити вухо.
Тепер корпус легко знімається.
На цьому моменті нам відкривається доступ до поршня повітряної пружини. Тут поршень прикручений до кришки демпферної камери трьома болтами, які необхідно відкрутити.
Після цього поршень легко знімається і дає нам доступ до кришки.
Для того щоб відкрутити кришку потрібен відповідний ключ. В даному випадку використовував ключ ParkTool, який призначений для такого роду робіт.
Тепер спускаємо повітря з бачка і знімаємо штопорне кільце з кришкою.
Далі слід дістати і сам поршень. Виймати треба акуратно, тому що сальник чіпляється за посадкове місце штопорного кільця і легко може порватись. В поршні є отвір з різьбою, в яку вкручується болт – таким чином його можна дістати.
тепер необхідно замінити мастило. Після того як злили старе мастило, почистили, продули і протерли – заливаємо нове. Я використав мастило Stendec для амортизаторів. Заливаємо в демпферну камеру і чекаємо поки воно перетече в бачок, витісняючи повітря з під клапанів.
Повторно доливаємо мастило до самого краю в бачок і вставляємо поршень.
Опускаємо його на дно до упору і піднімаємо на 2-3мм.
доливаємо мастило в демпферну камеру і вставляємо демпфер.
Оскільки немає голки відскоку, то прокачувати непотрібно – повітря легко витісняється маслом.
скручуємо все в зворотньому порядку і, походу зборки, заливаємо мастило в повітряну камеру з обох боків по 1.5-2 мл на сторону. Тут я використав мастило FOX для повітряних камер.
скручуємо все до купи – аморт готовий.
Для того щоб накачати бачок нам потрібен перехідник, якого в мене на даний момент немає :-\
Як появиться – докину фото.
Дякую за увагу.