ПОШУК ЗАПЧАСТИН SRAM ТА ROCKSHOX

Відомі виробники якісних велокомпонентів витрачають багато часу і ресурсів для створення грамотних каталогів та систем пошуку необхідних запчастин і товарів. В цій статті мова піде про SRAM та його дочірні бренди. Принципи пошуку там однакові, тому ми оберемо уявний приклад "Регулятор компресії вилки RockShox Lyrik 2013".
1) Заходимо на сайт https://www.sram.com де шукаєм розділ Service

 


2) Ми на сторінці https://www.sram.com/service. Шукаємо слово RockShox і клікаєм на ньому

 


3) Ми попали на сторінку технічної документації RockShox https://www.sram.com/service/rockshox/all. Тут слід відкрити всі документи (і старі і нові), так як спершу нам показують тільки найновіші. Для цього слід клікнути на фразу SHOW ARCHIVED DOCUMENTS

 


4) Далі обираємо потрібні фільтри. У нашому випадку це буде Forks (вилки), Lyrik, Spare Parts Catalog (каталог запчастин). Відкриваємо потрібний PDF файл, орієнтуючись по роках.

 


Хобів би ще зауважити, що теоретично в нових документах повинна бути інформація про всі старші моделі. Так воно є у більшості випадків. Я для прикладу покажу результат пошуку по вилках RockShox Boxxer.

 


Видно що нові документи завжди мають більший об'єм, ніж старі. Але практика показує що деколи в старих файлах є більше інформації про будову вилки, ніж у нових. Можливо, це пов'язано з тим, що виробник припинив випускати певні деталі і не бачить потреби у їх каталогізації. Або ж інженери (маркетологи) прийшли до висновку, що заміна даної запчастини заборонена, небезпечна чи просто нереальна. Раджу передивлятись всі каталоги, якщо не знайшли свою запчастину у якомусь одному.


5) В файлі переходимо на зміст, де шукаємо свою модель вилки. Більшіть програм для перегляду PDF підтримує інтерактивну навігацію, тому можемо просто клікнути по назві вилки і попадемо на потрібну сторінку.

 


6) Перед нами будова вилки в розібраному стані. Шукаємо потрібну запчастину. В нашому випадку вона позначена номером 10,15.

 


7)Далі йдемо в список запчастин під кресленням і з цього моменту ми вже знаємо ЩО КОНКРЕТНО нам потрібно, а не "мені таку червону штучку". Дуже важливим є номер запчастини - назву часто скорочують, пишуть іншою мовою... але номер залишається незмінним.

 


10 - 11.4015.367.000 Adjuster Knob, Motion Control IS Compression Damper (2010-2016 BoXXer, Domain, Lyrik, Totem)
15 - 11.4015.544.170 Compression Damper, Motion Control IS - 2012 Lyrik (includes comp knobs, compatible with all Lyrik models and years)


В даному випадку у нас є запчастина 10, яка являє собою тільки сам регулятор (що нам і потрібно), і запчастина 15 - весь демпфер в зборі. Вам вже вирішувати що саме шукати і купляти. Також, зауважте, з назви запчастини можна зробити висновок, що деталь №10 підходить до вилок 2010-2016 BoXXer, Domain, Lyrik, Totem - це теж деколи може стати в пригоді.

8) Знаючи номер запчастини, значно легше шукати її в інтернеті. Ось приклад: